مقایسه چری تیگو7 با اپتیما 2013

[ad_1]

 

بررسی چری تیگو 7

چری تیگو 7 را میتوان زیباترین و جدید ترین شاسی بلند چری دانست که اخیرا معرفی شده است تا وارد بازار ایران شود . در طراحی چری تیگو 7 اگر کمی دقت کنیم از شاسی بلند های مطرح دنیا در گوشه و کنار این ماشین میتوانیم طرح های کپی کاری شده ای ببینیم که تقریبا در کنار هم طرح این ماشین خوب از آب در آمده است ولی خیلی واضح است کپی کاری ها که این موضوع خوب نیست . حجم ها و خطوط به کار رفته در بدنه بیش وجود سادگی و یکنواخت بودن را در این ماشین تاکید میکنند اما کمی هم حس و حال لوکس بودن را به ظاهر این ماشین بخشیده اند . طراحی کابین چری تیگو 7 بسیار معمولی است و مناسب یک ماشین 130 میلیون تومانی نیست و با مدل های ارزان تر ماشین های چری شباهت دارد همیشه در بیشتر ماشین های چینی شاهد ضعف کیفیت ساخت و مونتاژ این ماشین ها بودیم و دیدیم که برای ادوات از متریال خوبی استفاده نکرده اند و این موضوع در مورد چری تیگو 7 هم صدق میکند و با کابین بسیار ضعیف و دور از انتظار این ماشین مواجه میشویم . نقطه قوت چری تیگو 7 در این رنج قیمت وجود بیش از حد و اغراق آمیز آپشن های مختلف است که برای افرادی که ماشین را از روی آپشن انتخاب میکنند نکته خوبی است . اگر بخواهیم چری تیگو 7 را در بحث طراحی با کیا اپتیما مقایسه کنیم فقط کمی مدرن تر است و در دیگر بخش ها برتری بی چون و چرا با کیا اپتیما میباشد البته این ماشین آپشن های خوبی هم دارد .

در سینه تیگو 7 یک پیشرانه 4 سیلندر خطی است که 1498 سی سی حجم دارد و مجهز به سامانه پرخوران توربوشارژر است . این پیشرانه در دور موتور 5500 دور در دقیقه به قدرت 145 اسب بخار دست پیدا میکند و گشتاورش نیز در دور موتور 1750 دور در دقیقه به 210 نیوتن متر میرسد . مصرف سوخت ترکیبی این ماشین 6.3 لیتر است و استاندارد آلایندگی یورو 5 را میتواند پاس کند البته با توجه به توربو بودن ماشین و ضعف بنزین ایران و دیگر مسائل باید ببینیم چری تیگو 7 تا چه حد در برابر این مشکلات تاب مقاومت دارد . برای انتقال قدرت چری تیگو 7 به چرخ های ماشین از یک گیربکس 6 سرعته دو کلاچه استفاده شده است . در تست ها و مقالات بین المللی شتاب چری تیگو 7 معمولی عنوان شده است و از کشش ماشین رضایت کافی نداشته اند ولی باز هم باید ببینیم تا این ماشین به بازار عرضه شود و ببینیم در ایران به چه شکل خود را نشان میدهد . کیا اپتیما در طول این سال ها خود را به عنوان یک ماشین کم خرج و کم استهلاک در بین مردم جا انداخته است که توانایی های حرکتی این ماشین خوب است و چری تیگو 7 را به هیچ عنوان نمیتوان با رقیب کهنه کار کره ای مقایسه نمود .

در بحث سواری سیستم تعلیق چری تیگو 7 نسبتا قابل قبول است و سواری به نسبت مناسبی ارائه میدهد اما در بعضی مواقع در جذب ضربه و ناهمواری ها گیج عمل میکند . از نظر لذت سواری و … از چری تیگو 7 به عنوان یک ماشین معمولی یاد میشود و در کل خیلی از هندلینگ و قضایای اینچنینی چری تیگو 7 رضایت کامل ندارند . کیا اپتیما یک ماشین خوش دست ، پایدار ، نرم و در عین حال اسپرت است که هیچ یک از این نقاط مثبتش در چری تیگو 7 پیدا نمیشود .

چری تیگو 7 در بهترین حالت اگر به عنوان انتخاب کسی قرار گیرد با توجه به اینکه این ماشین با قیمت حدود 130 میلیون تومانی ارزش خرید ندارد تنها مزایایی که دارد چهره و آپشن هایش است که در مقایسه با کیا اپتیما کارکرده با بودجه یکسان حتی فکر کردن به چری تیگو 7 هم امری کاملا اشتباه است .

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *