مقایسه مزدا3 جدید با هیوندای سوناتا 2012

[ad_1]

 

هیوندای سوناتا YF

هیوندای سوناتا YF در زمان ورودش به بازار به محبوب ترین ماشین سدان وارداتی به کشور تبدیل زیرا به شدت از فروش بالایی برخوردار بوده است . طراحی ظاهری هیوندای سوناتا YF بسیار پر زرق و برق است و آنرا به گونه ای شکل داده اند که بیش تر چهره این ماشین را جوان تر ها میپسندند .  هیوندای سوناتا YF درصد بسیاری از فروش بالایش را مدیون چهره اش میباشد که خاص و جذاب شکل گرفته است که البته این به معنی زیبا بودن این ماشین نمیباشد . هیوندای بر روی چهره سوناتا YF بیش از هر قسمت دیگری وقت صرف کرده است و در ادامه میبینیم که چهره ماشین که جذاب شکل گرفته است باعث به وجود آمدن چه کاستی هایی شده است . در داخل کابین هیوندای سوناتا YF طراحی زیبا و قابل قبول است اما همان طور که گفتیم چون به چهره توجه زیادی شده است و جزئیات دیگر کمرنگ تر شده است در کابین هیوندای سوناتا YF ارگونومی چندان خوب نیست و کابین ماشین تا حدودی گیج کننده است ، متریال کیفیت خوب و چندان دلچسبی ندارد ، ایزوله کابین خیلی مناسب نیست و به علت طراحی خاص اتاق قسمتی از راحتی سرنشینان گرفته شده و داخل کابین ماشین تنگ و خفه شده است . اما هیوندای سوناتا  YF  در برابر مزدا 3 در بخش امکانات رفاهی و ایمنی  برتری دارد زیرا سوناتا YF از امکانات کامل و خوبی با توجه به کلاس و قیمت سود میبرد و برازنده واژه فول آپشن میباشد .

در سینه هیوندای سوناتا YF یک پیشرانه 4 سیلندر خطی قرار دارد که 2359 سی سی حجمش است . هیوندای سوناتا YF با تکیه بر این پیشرانه قادر است تا 178 اسب بخار قدرت و 241 نیوتن متر گشتاور تولید کند که از ماشین سامورایی رقیب بهتر است . هیوندای سوناتا YF تقریبا استهلاک زیادی تولید میکند ولی در کل مصرف سوخت مناسبی دارد ولی در شتابگیری این ماشین یک لختی و تنبلی خاص وجود دارد . هیوندای سوناتا YF برای انتقال قدرتش به چرخ های ماشین از یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک استفاده میکند که خود گیربکس عملکردش در کل خوب و رضایت بخش است اما به طور کامل با موتور ماشین هماهنگ نمیباشد و این یک ایراد چشمگیر برای این ماشین است .

هیوندای سوناتا YF هندلینگ خوبی دارد اما سواری اش خشک و کوبنده است که چندان جالب نیست و لاستیک های فاق کوتاه و خشکش هم در این حس سواری تاثیر بدی گذاشته است و سواری ماشین را خراب کرده است . البته به لطف این تعلیق فرمان پذیری هیوندای سوناتا YF خوب و لذت بخش است و هندلینگ ماشین هم سطح خوبی دارد . از دیگر خوبی های هیوندای سوناتا YFهم ترمز های پرقدرت و قابل اطمینانش میباشد .

به طور کلی هیوندای سوناتا YF ایراد هایی دارد که چندان جالب نیست اما به علت سیمای خوب ، قیمت مناسب ، خدمات پس از فروش راضی کننده و بازار خرید و فروش عالی ارزش خریدش تقریبا مناسب است ولی هنگام مقایسه با مزدا 3 کم کارکرد هیوندای سوناتا YF یک ماشین پر استهلاک تر و با کیفیت متوسط است .

 

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *