مقایسه سئات تولدو با کیا سراتو

[ad_1]

سئات تولدو

سئات تولدو یک ماشین خوش تیپ و زیبا از کشور اسپانیا است که کیفیت بسیار خوبی دارد و جزء با کیفیت ترین ماشین های سدان کوچک در ایران است که به تازگی فرصت حضور و قدرت نمایی را پیدا کرده است . این مدل از سئات تولدو که مجوز ورود به بازار ایران را دریافت کرده است نسل چهارم این ماشین میباشد که از پلت فرم A5 فولکس واگن بهره میبرد . سئات تولدو مانند همیشه و همه محصولات سئات از زبان طراحی خاص و خوبی بهره میبرد که اگر با دیگر ماشین های این کمپانی مانند لئون آشنا باشید به خوبی متوجه میشوید که با یک ماشین با کیفیت و اصیل از سئات سر و کار دارید و چهره آشنا ماشین های سئات را در طراحی تولدو مشاهده میکنید . اگر به فرم بدنه سئات تولدو دقت کنید در نگاه اول یک ماشین سدان است اما همیشه سئات بر روی 5 درب بودن تولدو تاکید خاصی داشته است و از اینرو ما با یک ماشین لیفت بک سر و کار داریم . درون کابین سئات تولدو ویژگی  اصلی طراحی بر اساس سادگی و راحتی ، زیبایی و کیفیت بالا است و با اینکه اتاق ماشین طراحی ساده ای دارد به طرز فوق العاده ایی کابین سئات تولدو خانوادگی و منطبق با استاندارد های ارگونومیگ بودن میباشد که در ترکیب با رنگ بندی مشکی و کرم پرستیژ خاصی به کابین ماشین بخشیده است و نشان میدهد که تا چه حد برای ساخت سئات تولدو زحمت کشیده شده است چون در این ماشین حتی ساخت و مونتاژ ریز ترین مورد هم به بهترین شکل ممکن انجام شده است . کیفیت مواد به کار رفته درون کابین سئات تولدو خوب و راضی کننده است و تجهیزات ماشین هم با بالاترین کیفیت ممکن ساخته شده اند . اگر از نظر ایمنی بخواهیم به بررسی سئات تولدو بپردازیم همین قدر که بدانیم این ماشین از موسسه ایمنی Euroncap 5 ستاره ایمنی دریافت کرده است کافی میباشد و در بحث ابعاد هم این ماشین بسیار فوق العاده و خانوادگی است زیرا هم در فضای صندوق عقب و هم داخل کابین بسیار ماشین جادار و راحتی است . سئات تولدو از نظر امکانات ایمنی و رفاهی ماشین کاملی است و طبق گفته ها کامل ترین نمونه سئات تولدو وارد ایران میشود .

در بخش ویژگی های فنی سئات تولدو از یک پیشرانه 4 سیبندر خطی به حجم 1390 سی سی بهره میبرد که به لطف فناوری توئین شارژر که هم مزایای توربو را دارد و هم سوپر شارژر ماشین را به بازدهی و چالاکی خوبی رسانده است  . در دور موتور 5000 دور در دقیقه 122 اسب بخار قدرت پیشرانه ماشین تولید میکند  و در دور موتور 5000 دور در دقیقه هم گشتاور 200 نیوتن متر از پیشرانه پیشرفته سئات تولدو حاصل میگردد و در اختیار راننده ماشین قرار میگیرد .  سئات تولدو بر مبنای اقتصادی بودن و استفاده شهری طراحی شده است اما شتابگیری خوب و رانندگی هیجان انگیزی دارد و از همه مهم تر مصرف سوخت 4.8 لیتری ماشین در سیکل ترکیبی با وجود این میزان قدرت است که نشان از تکنولوژی خوب به کار رفته درون بخش فنی این ماشین است . از آنجایی که سئات تولدو تکنولوژی بخش فنی خود را مستقیما از کارخانه مادر یعنی فولکس واگن دریافت میکند پس از این ماشین انتظار بالایی داریم که به خوبی سئات تولدو انتظارات ما را پاسخ میدهد . برای انتقال قدرت نیرو پیشرانه به چرخ های ماشین سئات تولدو از دو نوع گیربکس 6 سرعته اتوماتیک و 7 سرعته دبل کلاچ بهره میبرد که به طور قطعی مشخص نیست سئات تولدو با کدام جعبه دنده وارد بازار میشود اما هر کدام که باشد در هر صورت این ماشین عملکرد فوق العاده ای دارد . سئات تولدو شاید قدرت به اندازه کیا سراتو نداشته باشد ما وزن سبک تر و موتور پر نفس تری دارد که میتواند این ماشین را از سکون در زمان 9 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برساند و تا بیش از 210 کیلومتر در ساعت هم این ماشین میتواند به شتابگیری ادامه دهد .

سئات تولدو یک ماشین خوش دست و با هندلینگ سطح بالایی ارزیابی میشود و سواری رضایت بخشی را ارائه میدهد . سیستم تعلیق سئات تولدو در آرایش کمی پیچیده است اما همین پیچیده بودن در سواری با این ماشین لذت فوق العاده ای برای شما به همراه دارد . سئات تولدو از سیستم فرمان هیدروالکتریک سود میبرد که دقیق است و فرمان پذیری این ماشین را خوب و لذت بخش و دقیق کرده است و در پیچ ها به طور کامل میتوانید به این ماشین اعتماد کنید . سئات تولدو به لطف سیستم ترمز اطمینان بخش و تجهیزات ایمنی و پایداری مناسب یک ماشین خوب است که در هر سرعتی میتوانید به آن اعتماد کنید .

سئات تولدو با ترکیب کارایی ، زیبایی ، پویایی ، بازدهی بالا ، کیفیت در ساخت و قیمتی مقرون به صرفه  یک ماشین مناسب برای خانواده‌هاست که در رنج قیمت خود از بهترین ماشین های این کلاس هم بهتر عمل کرده است و شاهد خواهیم بود که هنگام حضور این ماشین در بازار به چه موفقیت های خوبی دست پیدا میکند .

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *