مقایسه ام وی ام x22 با ساندرو استپ وی

[ad_1]

رنو ساندرو استپ وی

یکی از ماشین های جدید رنو که در پارس خودرو مونتاژ میشود رنو ساندرو است که چند مدتی میباشد نسخه استپ وی این ماشین که در واقع یک کراس اوور کوچک شهری است هم بر روی خط تولید پارس خودرو قرار گرفته است . نسبت به دیگر محصولات خانواده ساندرو و لوگان ساندرو استپ وی ماشین به روز تر و بهتری از نظر ظاهری میباشد . رنو ساندرو استپ وی در قسمت جلوی ماشین جلو پنجره اش تم مشکی دارد ، کاسه چراغش مشکی است و در سر تا ماشین هم فلاپ های مشکی رنگ به کار رفته است که همه دست به دست هم داده اند تا نمای ظاهری رنو ساندرو استپ وی جوان پسند ، به روز و جذاب به چشم بیاید و این ماشین طراحی صحیح تر و کامل تری نسبت به رقیبان خود داشته باشد . طراحی بدنه رنو ساندرو استپ وی به طور کلی از ام وی ام X22  هماهنگ تر و شاید به نوعی پخته تر است . در داخل کابین رنو ساندرو استپ وی همه چیز مانند ساندرو هاچ بک به نظر میرسد اما از نظر ابعاد کمی بزرگ شده است و سرنشینان ماشین احساس راحتی بیشتری میکنند . در ساخت رنو ساندرو استپ وی کیفیت ساخت و مونتاژ بالایی به کار برده شده است و رنو ساندرو استپ وی را از این نظر میتوان بهترین ماشین کلاس خودش دانست ولی از نظر کیفیت متریال استفاده از پلاستیک خشک در بعضی نقاط آزار دهنده میباشد که البته به معنی پایین بودن سطح کیفیت متریال نیست و بلکه این ماشین کیفیت متریال خوبی دارد که در بلند مدت اصلا تغییر نمیکند . از نظر آپشن ساندرو استپ وی با ساندرو هاچ بک تفاوتی ندارد و و با توجه به کلاسش امکانات مناسب خود را دارا میباشد . در کل ساندرو استپ وی از نظر ارگونومی داخل کابین ، کیفیت ساخت و مونتاژ و راحتی سرنشینان با توجه به قیمتش عالی است و به هیچ عنوان ام وی ام ایکس 22 یا دیگر کراس اوور های کوچک چینی را نمیتوان یک رقیب جدی برای آن به حساب آورد .

در رنو ساندرو استپ وی همانند دیگر ماشین های خانواده با کیفیت لوگان و ساندرو از پیشرانه معروف K4M استفاده شده است . این پیشرانه 4 سیلندر است و 1598 سی سی حجم دقیق آن میباشد . K4M قابلیت تولید 105 اسب بخار قدرت و 148 نیوتن متر گشتاور را دارا میباشد و دارای مزایایی چون شتاب و چالاکی خوب ، مصرف سوخت کم و استهلاک پایین میباشد . گیربکس اتوماتیک رنو ساندرو استپ وی با کد فنی DP2 شناخته میشود و از نوع 4 سرعته تیپ ترونیک میباشد . این گیربکس به طور کلی عملکردش خوب است و با موتور ماشین هماهنگ میباشد و حالا با نصب بر روی خانواده رنو ساندرو اصلاحاتی بر روی تورک کانورتر آن انجام شده است که عملکردش بسیار بهتر شده است و تا 240 نیوتن متر هم قابلیت تحمل گشتاور را دارا میباشد . از نظر فنی مقایسه میان رنو ساندرو استپ و ام وی ام ایکس 22 چندان عاقلانه و منطقی به نظر نمرسد چوا رنو ساندرو استپ وی در بخش فنی سالهاست که با ماشین هایی همچون رنو تندر 90 عالی بودن خود را به ما اثبات نموده است .

رنو ساندرو استپ وی یک ماشین کراس اوور شهری است و توقع شما از سواری آن باید متناسب با کلاسش باشد نه اینکه از آن انتظار آفرود مانند یک SUV 4WD را داشته باشید . هندلینگ رنو  ساندرو استپ وی خوب است و این ماشین به خوبی در دست راننده میباشد . در سیستم تعلیق رنو ساندرو استپ وی تغییراتی صورت گرفته است و پایداری اش بهتر شده است ، عملکرد بهتر و جذاب ترش در پیچ ها قابل لمس است و سواری رنو ساندرو استپ وی هم نرم تر و در کل بهتر شده است و به طور کلی این ماشین سواری با کیفیتی ارائه میدهد .

در کل رنو ساندرو استپ وی یک ماشین خوب است که ارزش خرید بالایی دارد ، ظاهر جذاب و جوان پسندی دارد که همه سلیقه ها را در اکثریت گروه های سنی مخصوصا جوانان جذب خود میکند ، ویزگی های فنی خوبی دارد و بسیار هم با استقبال بالایی مواجه شده است . رنو ساندرو استپ وی در بازه قیمتی خودش فرمانروای بی چون و چراست و همان گونه که گفتیم در بیشه زار فرمانروای این کلاس کسی نمیتواند وارد شود و رنو ساندرو استپ وی هنوز هم بهترین ماشین کراس اوور کوچک شهری است .

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *