بررسی علت افزایش قیمت خودرو وانت پراید

[ad_1]

بنابر اظهارات معاون وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت ، هرگونه افزایش قیمت خودرو های تولید داخلی، باید مصوبه شورای رقابت و مراجع ذیربط دیگر را داشته باشد.

به گزارش سایت خودرو ، محسن صالحی‌نیا در خصوص اختصاص ۵ هزار دستگاه تاکسی برقی و هیبریدی به ناوگان حمل و نقل شهری گفت: هنوز این برنامه قطعی نشده است و فعلا برنامه‌ای برای تاکسی‌های هیبریدی نداریم، چراکه زیرساخت‌های لازم برای استفاده از این خودروها فراهم نشده است.

وی در خصوص ورود خودروهای برقی به ناوگان حمل و نقل گفت: آئین نامه خودروهای تمام‌شارژ یا «لاگ این» به دولت ارائه شده و در مرحله بررسی است و در صورت تصویب در هیات دولت، برنامه‌ریزی‌های لازم انجام خواهد شد.

صالحی نیا ادامه داد: برای تصمیم گیری در خصوص استفاده از این خودروها، ابتدا باید سیاست های کلی مانند اعتبار و هزینه و حمایت‌های مالی توسط دولت مشخص شده و بعد از آن، روش‌های اجرایی را مشخص خواهیم کرد.

معاون وزیر صنعت، ‌ معدن و تجارت در خصوص افزایش یک میلیون تومانی قیمت پراید ۱۵۱ گفت: افزایش قیمت هر خودرویی باید مجوزهای لازم از مراجع ذیریط مانند شورای رقابت داشته باشد؛ اما اگر موردی هست که بدون این مصوبه، خودروساز اقدام به افزایش قیمت کرده است به ما گزارش کنید تا رسیدگی کنیم.

وی تاکید کرد: مدیرفروش سایپا باید توضیحات لازم مانند افزایش هزینه‌های تولید و یا مجوزهای کسب شده برای افزایش قیمت را ارائه دهد.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *